KGW z gminy Ulhówek na spotkaniu z Panią Minister

13 stycznia 2019r. w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim odbyło się spotkanie z Angeliką Możdżanowską Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Inwestycji  i Rozwoju z przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tomaszowskiego.

Naszą gminę reprezentowało liczne grono Pań i Panów – członków KGW na czele z gospodarzem gminy Łukaszem Kłębkiem, na którego wsparcie i pomoc członkowie zawsze mogą liczyć.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, dyrektor Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Krzysztof Gałaszkiewicz, Starosta Tomaszowski Henryk Karwan, Wicestarosta Tomaszowski Jarosław Korzeń, Kierownik ARiMR w Tomaszowie Lubelskim Stanisław Bondyra, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tomaszowie Lubelskim Leszek Piwko, Przewodnicząca Roztoczańskiej Rady KGW Maria Żyła, Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Wiesław Cielica oraz wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu tomaszowskiego.

Pani Minister zapoznała uczestników spotkania z możliwościami wykorzystania dotacji a także z rozliczeniem finansowym. Było to pierwsze w Polsce spotkanie Pani Minister z członkami KGW. W powiecie tomaszowskim do udziału w programie przystąpiło 87 Kół Gospodyń Wiejskich –  najwięcej w województwie lubelskim.

Przedstawicielki KGW dostały upominki w postaci ludowych chust. Zgromadzenie uświetnił występ zespołu Pieśni i Tańca Roztocze z Tomaszowa Lubelskiego. Na wszystkim czekał poczęstunek przygotowany przez panie z KGW.