Jedną drogą wszyscy idziemy

W Gminie Ulhówek Święto Niepodległości jest imprezą o charakterze przechodnim, co roku jest organizowane w innej miejscowości gminy. W tym roku obchody z udziałem zaproszonych gości, pocztów sztandarowych, władz gminy, radnych i sołtysów a przede wszystkim mieszkańców gminy zorganizowano w Wasylowie Wielkim.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się koncertem okolicznościowym zespołu“Na Granicy” z Placówki Straży Granicznej w Kryłowie.

Następnie przybyłych powitał i zaprosił do wspólnego świętowania proboszcz parafii pw. Świętej Anny w Wasylowie Wielkim. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego zebranych gości powitał i okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Ulhówek Łukasz Kłębek. Szczególne słowa podziękowania wójt skierował do wszystkich tych, którzy brali udział w uroczystości i przyczynili się do jej organizacji.

Montaż słowno – muzyczny  w wykonaniu uczniów gimnazjum pt. „Jedną drogą wszyscy idziemy” wywołał zadumę i skłaniał do refleksji. Później Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. Jan Muda, a mł. chor. SG Piotr Wiciński odczytał Apel Pamięci

Następnie Wójt Gminy Ulhówek Łukasz Kłębek, Przewodnicząca Rady Gminy Teresa Senetra, Sołtys Wasylowa Wielkiego Maria Mucha, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomaszowskiego Wojciech Kawalec oraz Przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej na czele z Adamem Hytryniewiczem złożyli wieńce pod pomnikiem pomordowanych przez UPA w Wasylowie Wielkim.

Reasumując, nie zapominajmy, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Podążajmy więc za słowami wójta, który mówił: “Cieszmy się zatem wolnością, budujmy więc wspólnotę, niech wspólny wysiłek, który podejmujemy każdego dnia o niepodległą Polskę przyczyni sie do rozwoju naszej ojczyzny a hasłem przewodnim niech będzie; BÓG, HONOR, OJCZYZNA.”

Wspólne odśpiewanie „Boże coś Polskę” zakończyło gminne obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.