XIX Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno – Sportowe LZS Krzywda 2018

W niedzielę, tj 29 lipca reprezentacja naszej gminy wzięła udział w XIX Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno – Sportowych LZS w gminie Krzywda. Organizatorem było Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie. Współorganizatorami: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Starostwo Powiatowe w Łukowie, Gmina Krzywda, WORD Biała Podlaska oraz OSP Krzywda. Imprezie patronował Marszałek Województwa Lubelskiego. Zawody, w których uczestniczyło ponad 1200 osób, rozegrano na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krzywdzie. Zanim przystąpiono do sportowych rozgrywek, odbyło się wręczenie medali działaczom LZS.

Po części oficjalnej przyszedł czas na sportowe zmagania. Rozegrano konkurencje drużynowe i indywidualne takie jak: piłka nożna kobiet i mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, piłka plażowa kobiet i mężczyzn, koszykówka kobiet i mężczyzn, czwórbój władz samorządowych, trójbój kobiet, spacer farmera, narty integracyjne kobiet i mężczyzn, lekka atletyka, konkurs siłacza, przerzucanie opony traktorowej, przeciąganie liny kobiet i mężczyzn, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego i zawody sprawnościowe, rzut lotką do tarczy i zawody sportowo – pożarnicze młodzieżowych drużyn OSP. Sędzią głównym zawodów był Zbigniew Radziejczuk.

Reprezentacja naszej gminy po długich i ciężkich zmaganiach zajęła zaszczytne II miejsce na 35 startujących gmin z całego województwa lubelskiego.

Duży udział mieliśmy również w sukcesie powiatu tomaszowskiego, który obronił tytuł mistrza z poprzedniego roku.

Szczególne podziękowania należą się Wójtowi Gminy Ulhówek Łukaszowi Kłębkowi za wsparcie i zmotywowanie reprezentacji. Zawody nie odbyłyby się również gdyby nie organizatorskie zdolności Stefana Tytuły, nauczyciela wychowania fizycznego Zespołu Szkół  Publicznych z Ulhówka, opiekuna i dobrego ducha reprezentacji.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej gminy. Miejmy nadzieję, że za rok przynajmniej powtórzymy ten sukces.