ZŁOTE GODY w Gminie Ulhówek

Nie każdemu jest dane, by po pięćdziesięciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego móc raz jeszcze wrócić pamięcią do wzruszającej, wspaniałej chwili zawarcia związku małżeńskiego. Taką okazję do wspomnień 22 sierpnia 2020 roku miało 17 par małżeńskich z terenu Gminy Ulhówek, które obchodziły uroczystość Złotych Godów.

Uroczystość wręczenia odznaczeń poprzedziła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Ulhówku pw. Św. M. M. Kolbego której przewodniczył Proboszcz Parafii ksiądz Stanisław Tymosz. Następnie Jubilaci i zaproszeni goście przybyli do Zespołu Szkół Publicznych w Ulhówku na ceremonię wręczenie medali.

Wójt Gminy Łukasz Kłębek w swoim wystąpieniu podkreślił, że Jubilaci są wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń. Wyraził podziw i szacunek dla świętujących małżeństw. Złożył gratulacje i życzenia dalszych lat wspólnego życia w zdrowiu i rodzinnym szczęściu.

Następnie wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Stanisławą Ziober  i Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Janem Kowalczykiem dokonał wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta RP oraz pamiątkowych legitymacji i kwiatów.

Dodatkowo jubilatom wręczone zostały medale ufundowane przez Wójta Gminy Ulhówek /Replika Medalu z 1882 r. na pamiątkę 500 lat obecności Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze/.

Następnie wypito symboliczną lampkę szampana, odśpiewano gromkie sto lat oraz poczęstowano wszystkich zgromadzonych specjalnie upieczonym na te okazję tortem.

Lista Jubilatów:

Zofia i Marian Bender

Teresa i Władysław Chytry

Danuta i Stanisław Karabinowski

Ewa i Jan Koper

Wanda i Józef Koper

Romualda i Jan Kruk

Zofia i Stanisław Mądroń

Maria i Józef Ochnio

Helena i Jan Ostrówka

Wanda i Tadeusz Pachla

Bernadeta i Henryk Panas

Emilia i Marian Superson

Danuta i Roman Szpargała

Stanisława i Albert Tyburczy

Jadwiga i Mieczysław Walaszek

Krystyna i Józef Wlaź

Anna i Karol Woś

 

Zabawa w gronie rodziny i zaproszonych gości przy akompaniamencie zespołów trwała do późnych godzin wieczornych.

Wszystkim Jubilatom składamy serdeczne podziękowania za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego jakże szczególnego jubileuszu małżeńskiego.