Kościelna 1/1 22-678 Ulhówek

Złoty Jubileusz

Co najmniej 50 lat w związku małżeńskim przeżyły pary z gminy Ulhówek, które w sobotę 23 sierpnia przybyły do Ulhówka. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, którą w intencji jubilatów odprawił i okolicznościowe kazanie wygłosił dr. hab. Stanisław Tymosz.

Następnie wszyscy udali się do gimnazjum na dalszy ciąg obchodów jubileuszu.

Przybyłych powitała Kierownik USC w Ulhówku Halina Machalska. Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP wręczył Wójt Gminy Ulhówek Łukasz Kłębek. W akcie dekoracji towarzyszyli mu Przewodnicząca Rady Gminy Ulhówek – Teresa Senetra oraz Sekretarz Gminy Alina Konefał-Pilip. Życzenia w imieniu własnym oraz władz powiatu każdej parze składał także starosta tomaszowski Jan Kowalczyk.

Odznaczeni zostali: Krystyna i Edward Branewscy, Maria i Jan Brzozowscy, Zofia i Jan Gajda, Genowefa i Stanisław Gontarz, Stanisława i Aleksander Haraszczuk, Irena i Mieczysław Hytryniewicz, Maria i Jan Jaśków, Danuta i Józef Kuśmierz, Franciszka i Bronisław Kurpisz, Zofia i Ludomir Kluczek, Mari i Tadeusz Klimańscy, Genowefa i Michał Kucharczuk, Lucyna i Kazimierz Ligoda, Władysława i Paweł Lewandowscy, Elżbieta i Janusz Łyś, Janina i Zdzisław Majewscy, Bogusława i Tadeusz Mroczkowscy, Marianna i Eugeniusz Piękny, Leokadia i Wacław Schabek, Mieczysława i Michał Stochmalowie, Czesława i Edward Sendeccy, Maria i Piotr Skabluk, Czesława i Antoni Soroka, Stefania i Eugeniusz Sadło, Marianna i Adam Skiba, Janina i Jan Typek, Halina i Ryszard Winogrodzcy, Jadwiga i Marian Wołoszyńscy, Janina i Tadeusz Wawrzusiszyn, Maria i Zygmunt Zubiak.

Wspólna fotografia zakończyła część oficjalną.

Ostatnim elementem obchodów jubileuszu był uroczysty obiad. Z koncertami dla jubilatów wystąpiły „Tarnina”, „Jaśmin” i „Tomaszowska Kapela Podwórkowa”.

 

Data opublikowania: 09:17, 9 września 2014

Kategorie: Aktualności