Kościelna 1/1 22-678 Ulhówek

„Aktywne wakacje z Wójtem” w Tarnoszynie

To już trzeci tydzień „Aktywnych Wakacji z Wójtem”, które odbyły się w miejscowości Tarnoszyn w dniach 25-26 lipca 2018r. Frekwencja dopisała. W dwudniowym cyklu wakacji bawiło się około 35 dzieci. Do pomocy i organizacji włączyło się Koło Gospodyń z Tarnoszyna na czele z radną a zarazem przewodniczącą KGW Joanną Buczkowską.

Pierwszy dzień dzieci i młodzież spędziły na aktywnej zabawie. Były gry planszowe, wspólne kolorowanie, zawody sportowe oraz piłkarzyki. Szczególną atrakcją okazała się gra w klasy, w którą bawiły się nie tylko dzieci i młodzież, ale także osoby dorosłe. Z uśmiechem na twarzy przypomniały sobie swoje dzieciństwo. Wspólne robienie kanapek okazało się wielka frajdą.

Drugi dzień dzieci razem z Wójtem Gminy Ulhówek Łukaszem Kłębkiem wybrały się na wycieczkę pieszą połączoną z odwiedzinami gospodarstwa Państwa Górnickich. A tam ponad stuletnie sprzęty i narzędzia używane w dawnych gospodarstwach. Dzieciaki m.in. miały okazję dotknąć i zobaczyć stare żelazka, zegary, lampy naftowe, które były używane niegdyś w gospodarstwie domowym. Szczególne zainteresowanie wzbudziła olejarnia, w której kiedyś był tłoczony olej rzepakowy. Serdecznie dziękujemy Państwu Ewie i Stanisławowi Górnickim za możliwość zobaczenia, dotknięcia i pokazania dzieciakom historii naszych przodków.

Po powrocie z pieszej wędrówki na dzieciaków czekała niespodzianka w postaci gofrów. Połączone z bitą śmietaną i owocami smakowały wyśmienicie. Po takim poczęstunku dzieci i młodzież jeszcze chętniej uczestniczyły z zabawach. Mecz w piłkarzyki nie mógł się obejść bez Pana Wójta Łukasza Kłębka. Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Nowak, która przyniosła płyn i sznurek do baniek mydlanych, uczestnicy mogli sami spróbować porobić ogromne bańki mydlane. Śmiechu i zabawy przy tym nie było końca.

Dziękujemy za aktywne spędzanie czasu, za chęci i pomoc w zaangażowanie. Oby takich wspólnych inicjatyw było jak najwięcej.

Za pomoc w organizacji i przygotowaniach podziękowania należą się również Agacie Wawryszczuk, Agnieszce Kawa, Agnieszce Karpik, Agnieszce Nowak, Barbarze Piotrowskiej, Elżbiecie Rybińskiej, Wiolecie Zubiak, Jolancie Dobosz, Elżbiecie Gęborys, Paulinie Kurdziel, Izabeli Rybińskiej, Małgorzacie Górnickiej i Pawłowi Żurowskiemu.

Kolejne spotkanie odbędzie się w świetlicy w Machnówku w dniach 1-2 sierpnia.

Serdecznie zapraszamy

 

 

Data opublikowania: 14:24, 31 lipca 2018

Kategorie: Aktualności