„Gotowanie na wschodzie lepsze niż na zachodzie”

7 października 2019r. panie z KGW z parafii Rzeplin oraz z gminy Ulhówek spotkały się by integrować się oraz wymienić doświadczeniami kulinarnymi.

Spotkanie to odbyło się dzięki zaangażowaniu miejscowego Księdza Proboszcza Grzegorza Hałas  i radnej Pani Magdaleny Łąkowskiej.

Panie z KGW wzięły udział w konkursie kulinarnym „Gotowanie na wschodzie lepsze niż na zachodzie”. I nagrodę otrzymało KGW Rzeplin, II nagroda przypadła w udziale KGW z Żernik a trzecią nagrodą mogły cieszyć się Panie z KGW Rokitno. Nagrody ufundowała Pani Anna Kusiak – Janiec – reprezentantka powiatu hrubieszowskiego na listach PiS do Sejmu.

Nie zabrakło znamienitych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Ulhówek Łukasz Kłębek, Poseł Sławomir Zawiślak, Sekretarz Gminy Ulhówek Alina Konefał – Pilip, Skarbnik Gminy Ulhówek Alina Pukaluk, radna Magdalena Łąkowska, miejscowy sołtys Andrzej Nazarczuk i wielu innych.

Wszyscy zebrani mogli popróbować specjałów z rodzinnej pasieki Państwa Liseckich „Dary Pszczół”.

Spotkanie zakończyło się degustowaniem pysznych potraw przygotowanych przez panie z KGW Rzeplin, KGW Tarnoszyn, KGW Posadów, KGW Żerniki, KGW Radków, KGW Rokitno i KGW Budynin oraz wspólnym śpiewaniem i zabawą, na którą zaprosił miejscowy zespół „Jaśmin”.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i paniom z KGW za tak wspaniale spędzone popołudnie. Miejmy nadzieję, że takich spotkań będzie coraz więcej.