Kościelna 1/1 22-678 Ulhówek

Pamiętają o zmarłych

Zgodnie z kilkuletnią tradycją w ostatnią sobotę października każdy chętny posiadający paszport mógł przejść przez czasowe przejście graniczne Dyniska-Uhnów aby porządkować groby najbliższych. Skorzystało z tej możliwości kilkadziesiąt osób z Polski i Ukrainy.

Tradycyjnie ks. Wiesław Mokrzycki odprawił nabożeństwo za dusze wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu w Uhnowie i w innych miejscach, bez względu na wyznanie. Przedstawiciele władz powiatu w osobie Wiceprzewodniczącego Rady Wojciecha Kawalca oraz przedstawiciele władz gminy Ulhówek: Przewodnicząca RG Teresa Senetra, Wiceprzewodniczący RG Wiesław Cielica oraz Sekretarz Gminy Alina Konefał-Pilip złożyli wieniec i zapalili znicz jako wyraz pamięci i czci wobec wszystkich zmarłych.

W wygłoszonym kazaniu ks. proboszcz apelował o większe zaangażowanie w prace porządkowe nie tylko na grobach najbliższych ale i na wszystkich. „… To nie tylko wyraz naszej wiary ale i prośba aby ktoś kiedyś zaopiekował się naszymi grobami, gdy zabraknie najbliższych. Kaprysy historii mogą bowiem sprawić, że tak jak cmentarz w Uhnowie, który do pewnego momentu w dziejach był w granicach Rzeczypospolitej, tak i cmentarze na których my kiedyś spoczniemy mogą być na obczyźnie. … Bóg uszanuje każdą wolę człowieka, nawet na progu śmierci. Ważne jest, aby człowiek przez całe życie szykując się do drogi ku wieczności odpowiadał sobie na pytania, czy to co czynię spodoba się Panu Bogu, czy przyniesie dobre owoce, czy będzie z pożytkiem dla innych i na chwałę Panu Bogu…”.

Data opublikowania: 21:04, 2 listopada 2017

Kategorie: Aktualności