Kościelna 1/1 22-678 Ulhówek

Przegląd w Tarnoszynie

Już po raz szósty Wiejski Dom Kultury w Tarnoszynie gościł uczestników Przeglądu Zespołów Folklorystycznych „Jesień na ludową nutę”. Tegoroczna edycja miała miejsce w niedzielę

18 października. Na scenie zaprezentowały się miejscowa „Tarnina”, „Czeremcha” z Pienian, „Jaśmin” z Rzeplina, „Honoratki” z Kolonii Gródek oraz „Młodzieżowy zespół z Tarnoszyna”.

Po powitaniu przybyłych gości wśród których byli: starosta tomaszowski Jan Kowalczyk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wojciech Kawalec, Przewodnicząca Rady Gminy Ulhówek Teresa Senetra, Wójt Gminy Ulhówek Łukasz Kłębek , Sekretarz Gminy Ulhówek Alina Konefał-Pilip, Lucyna Ozdoba poprosiła o uczczenie minutą ciszy pamięci Mariana Świecha, długoletniego kapelmistrza i przyjaciela „Tarniny”.

Następnie przez ponad dwie godziny ze sceny płynęły dźwięki melodii i słowa powszechnie znanych i lubianych pieśni, piosenek i przyśpiewek .

Na zakończenie przeglądu przedstawiciele poszczególnych zespołów otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy, skromne upominki, kwiaty oraz wydawnictwa albumowe

o powiecie tomaszowskim, które wręczali ks. Władysław Gudz – Prezes Stowarzyszenia

„Pomocna dłoń” w Tarnoszynie, starosta Jan Kowalczyk oraz wójt Łukasz Kłębek.

Data opublikowania: 10:43, 9 listopada 2015

Kategorie: Aktualności