Kościelna 1/1 22-678 Ulhówek

Recytowali i śpiewali w Ulhówku

IMG_5479 (Medium)W środę 20 maja Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Ulhówku już po raz szósty gościło uczestników „Powiatowego Konkursu Sztuki Recytatorskiej i Pieśni Papieskiej Jan Paweł II – wciąż jest wśród nas”. Celami konkursu było m.in. propagowanie wartości zawartych w twórczości Jana Pawła II, popularyzacja poezji o Papieżu Polaku, kultywowanie i propagowanie kultury żywego słowa, wyzwalanie inicjatyw artystycznych w środowisku młodzieży gimnazjalnej. Uczestnicy, jak pokazał przebieg konkursu, a przede wszystkim jego wyniki sprostali założeniom.

Dyrektor Gimnazjum w Ulhówku Anna Żurawiecka powitała przybyłych uczestników oraz ich opiekunów, a następnie przedstawiła Jury w którym zasiedli: Halina Michałuszko(ZSP w Łaszczówce), Barbara Jaszak(Gimnazjum w Bełżcu ), Leszek Trześniowski(Dyrektor GOK w Łaszczowie) i jako Przewodnicząca Jolanta Wojciechowska(Gimnazjum w Ulhówku). Wójt gminy Ulhówek Łukasz Kłębek, który objął honorowy patronat nad konkursem życzył wszystkim uczestnikom sukcesu, jury owocnych i krótkich obrad, a wszystkim niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Część pierwszą konkursu stanowiły recytacje. Swoje zdolności interpretacyjne zaprezentowali: Kinga Omelczuk, Katarzyna Stepuch, Elżbieta Gabryel(wszystkie z Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim), Wiktoria Dmitroca oraz Kinga Dmitroca(Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim), Paweł Gałan i Ewelina Łasocha(Gimnazjum w Suścu), Klaudia Nowak i Karolina Maśluk(Zespół Szkół Publicznych w Podhorcach), Weronika Mołodeńko, Diana Drążek(Gimnazjum w Ulhówku), Joanna Łukasiewicz, Natalia Kawka(Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Nabrożu-Kolonii), Natalia Wasyluk, Katarzyna Pieprzowska(Zespół Szkół w Michalowie), Wiktoria Drążek, Patrycja Siwek(Gimnazjum w Łaszczowie),  Katarzyna Warmińska(Gimnazjum w Rachaniach), Piotr Biber i Elżbieta Antosiewicz(ZSP w Moniatyczach).

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się wokalna część konkursu. Przed Jury i publicznością wystąpili soliści: Martyna Skoczylas, Julia Jadczyszyn, Katarzyna Kozłowska ( Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim),  Gabriela Suchodolska, Aleksandra Wójcik(Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim), Paulina Szeliga(Gimnazjum w Ulhówku),  Szymon Kuśmierczak(Gimnazjum w Bełżcu), duety Weronika Nowosielska i Kacper Skoczylas(ZSP w Podhorcach), Paulina Budycz i Aleksandra Marszalec(Gimnazjum w Łaszczowie) oraz Zespół „ICHTIS”(Gimnazjum w Tyszowcach), Zespół Wokalny(Gimnazjum w Łaszczówce),  Zespół „ARKADA”(Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim).

Wyniki końcowe VI edycji konkursu są następujące: w kategorii recytacja wyróżnieni zostali: Paweł Gałan, Kinga Omelczuk, Weronika Mołodeńko, Natalia Kawka, Kinga Dmitroca i Elżbieta Antosiewicz. Miejsca na podium były równorzędne. Na najniższym jego stopniu stanęły: Diana Drążęk i Elżbieta Gabryel, na drugim :Karolina Maśluk, Wiktoria Dmitroca, Joanna Łukasiewicz, Ewelina Łasocha. Zwyciężyli: Patrycja Siwek, Piotr Biber i Wiktoria Drążek.

W kategorii piosenka również przyznano równorzędne wyróżnienia, jak i miejsca na symbolicznym podium. Wyróżnieni wykonawcy to: Gabriela Suchodolska, Zespół Wokalny „ICHTIS”, Katarzyna Kozłowska, duet Weronika Nowosielska i Kacper Skoczylas. Julia Jadczyszyn i Aleksandra Piłat to laureatki 3 miejsca, na drugim stopniu podium stanęli: Martyna Skoczylas, Zespół „ARKADA”, Szymon Kuśmierczak i Paulina Szeliga. Zwycięzcami zostali: Paulina Kurdziel, Aleksandra Wójcik oraz duet Paulina Budycz i Aleksandra Marszalec. Podziękowania otrzymali również opiekunowie przygotowujący uczestników do konkursu. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali wójt wraz z dyrektorem gimnazjum .

Dyrektor gimnazjum dziękując wszystkim za udział oraz wspaniałe doznania artystyczne zaprosiła na przyszłoroczną edycję oraz życzyła szczęśliwych powrotów do domów. Wspólne fotografie wszystkich uczestników  oraz laureatów w poszczególnych kategoriach zakończyły tegoroczną edycję konkursu.

 

Data opublikowania: 14:52, 27 maja 2015

Kategorie: Aktualności