Świętowali Jubileusz Złotych Godów

Co najmniej 50 lat przeżyły ze sobą pary z terenu gminy Ulhówek, które w sobotę 6 sierpnia świętowały  Jubileusz Złotych Godów. Obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji jubilatów, którą odprawił ks. Stanisław Tymosz. W wygłoszonym kazaniu nawiązał do niedawnej wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce, postawy patrona parafii w Ulhówku oraz Święta Przemienienia Pańskiego. „ Przysięga małżeńska, którą składaliście pół wieku temu w symboliczny sposób była zaczątkiem nowej rodziny, która to rodzina na podobieństwo  Rodziny z Nazaretu jest największą wartością. Przysięga wówczas złożona powinna być nieustannie odnawiana, a Wy drodzy jubilaci powinniście sobie sami odpowiedzieć, jak była ona realizowana przez te wszystkie lata Wasza przysięga małżeńska, która zawsze powinna opierać się na miłości” … powiedział m.in ks. Proboszcz.

Po uroczystym błogosławieństwie jubilaci, ich rodziny i przedstawiciele władz samorządowych udali się do hali miejscowego gimnazjum na dalszą część uroczystości.Po oficjalnym powitaniu przybyłych Wójt Gminy Ulhówek Łukasz Kłębek oraz Przewodnicząca  Rady Gminy Ulhówek Teresa Senetra złożyli w imieniu własnym oraz władz najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, długich lat życia i doczekania kolejnych jubileuszy.

„Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, listy gratulacyjne od władz powiatu tomaszowskiego oraz wiązanki kwiatów  które wręczali: wójt Łukasz Kłębek, Przewodniczący Rady Powiatu Tomaszowskiego  Wojciech Kawalec, Przewodnicząca RG Ulhówek Teresa Senetra oraz sekretarz Urzędu Gminy Ulhówek Alina Konefał-Pilip otrzymali : Janina i Józef Babiarz, Kazimiera i Stanisław Baran, Teresa i Hieronim Bucior, Zofia i Franciszek Garbacz, Stanisława i Jan Górnik, Czesława i Franciszek Kołek, Róża i Bolesław Kunicki, Janina i Eugeniusz Kuć, Leokadia i Józef Machlarz, Czesława i Feliks Majdanik, Krystyna i Jan Martyn, Łucja i Eugeniusz Pikor, Janina i Jan Rech, Emilia i Stanisław Wlaź, Ewa i Janusz Wolczyk, Teresa i Antoni Wolczyk.

Gromkie „Sto lat” odśpiewane w intencji dostojnych jubilatów przez połączone zespoły „Tarnina” z Tarnoszyna oraz „Jaśmin” z Rzeplina oraz wszystkich przybyłych zakończyło część oficjalną, po której wszyscy zostali zaproszeni na uroczysty obiad. Po jego zakończeniu „Tarnina”, „Jaśmin” oraz Tomaszowska Kapela Podwórkowa wystąpiły z koncertami.