Kościelna 1/1 22-678 Ulhówek

Uroczystości w Korczminie-Staivce

Już po raz 11 w ramach Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa obyły się odpustowe uroczystości w Korczminie-Staivce. Zgodnie z tradycją najpierw modlono się w Korczminie, skąd procesyjnie z ikoną udano się w kierunku granicy. Po odprawie granicznej pątników z Polski, których prowadzili Wójt Gminy Ulhówek Łukasz Kębek, Przewodnicząca Rady Gminy Teresa Senetra oraz Sekretarz Gminy Alina Konefał-Pilip powitali przedstawiciele lokalnych władz ukraińskich i tamtejszego kościoła greckokatolickiego.

 Nabożeństwo ekumeniczne odprawili wspólnie ks. Stefan Batruch, Bohdan Hrynda, Roman Woźniak(kapelan ukraińskich pograniczników), Iwan Korycki oraz proboszczowie z Machnówka i Żniatyna.

W uroczystościach wzięli również udział przedstawiciel starosty tomaszowskiego Robert Kuźniarz i Wójt Gminy Bełżec – Andrzej Adamek.

Zarówno w kazaniu, jak i później w krótkich przemówieniach gości najważniejsze były apele o zaprzestanie walk i pokój nie tylko na wschodzie Ukrainy ale wszędzie tam, gdzie giną niewinni ludzie.

Po zakończeniu uroczystości  wszystkich jej uczestników zaproszono na posiłek przygotowany przez Centrum Integracji Społecznej w Ulhówku.

Data opublikowania: 20:18, 10 września 2014

Kategorie: Aktualności